Spolupráce

Spolupráce se školami v Chrášťanech, Jinočanech a Tachlovicích

Naše Škola uspěla se žádostí o grant na projekt v Operačním programu vzdělávání pro konkurenceschopnost EU. Náš společný projekt nese název:
„Spolupráce malých a málotřídních škol ke zvýšení rozmanitosti v jejich pedagogické práci".
Naše školy mají podobnou velikost, nacházejí se nedaleko Prahy a jsou od 1. do 5. třídy. Již v roce 2008 jsme prvně připravili plán vzájemně spolupráce, výměny zkušenosti a podnětů, společně organizovaných seminářů pro učitele a školních akcí pro děti. Letos se nám konečně podařilo získat grant, který znamená velkou materiální podporu plánovaných aktivit včetně možnosti vybavit školy potřebnými pomůckami a materiálem.
V pátek 22. března ředitelé partnerských škol v Jinočanech slavnostně podepsali smlouvu o partnerství a ve čtvrtek 3. května jsme uspořádali první setkání našich pedagogických sborů u nás v Holubicích a Tursku. Začali jsme připravovat realizaci aktivit v oblastech hudební, tělesné a výtvarné výchovy a v oblasti dosahování čtenářské gramotnosti. Naše žáky v příštím školním roce čeká mnoho zajímavých akcí . Bude to například společná hudební dílna a společná vystoupení ve všech obcích. bude to lehkoatletická olympiáda, turnaj vkopané, turnaj ve vybíjené a stolním tenise. Budou to keramické dílny a společná výstava našich výrobku. Sepíšeme „štafetové" vlastní čítanku a doplníme ji vlastními ilustracemi.
Těšíme se. Že založíme trvalou spolupráci mezi našimi školami, která už jen vzájemnou výměnou zkušeností mezi pedagogy, společným dalším vzděláváním a společnými aktivitami obohatí práci našich škol a naši žáci si vyzkouší obstát ve větší konkurenci, dostanou příležitost uplatnit své nadání ve specifických činnostech a osvojí si schopnost spolupráce.
Mgr. Vít Solle. ředitel školy

Hledáme odbornou spolupráci k zajišténí administrace projektu.

Ranní školní družina je od 7:00 hod ve třídě u paní učitelky Báčové.
Odpolední družina funguje do 16:00 hod.

Základní škola a Mateřská škola Chrášťany
U Školy 41