ZŠ Chrášťany

ZŠ ChrášťanyChrášťanská "školička" po celá léta dýchá opravdu rodinnou atmosférou. V naší škole se učí děti od 1. až do 5. ročníku. V malém kolektivu lze velmi dobře uplatňovat individuální přístup ke každému dítěti.
Základní škola obývá 1. a 2. patro budovy, jsou zde čtyři učebny a ve dvou z nich je zároveň odpolední provoz školní družiny. Pátá učebna je vybudována v mezipatře z prostor původní tělocvičny. Všechny místnosti jsou účelově vybaveny novým a zachovalým nábytkem, jsou zde k dispozici interaktivní tabule, notebooky, hry pro děti a různé učební pomůcky.
Celá škola je velice pěkně vyzdobena, samy děti přispívají svými výtvory ke zlepšování a zútulňování školního prostředí.
Velice vítáme spolupráci s rodiči - připravujeme různé akce, kde jsou rodiče aktivně zapojeni. Také jakákoliv pomoc z jejich strany je velmi milá.
Chceme být rodinnou školou, kde opravdu dobře funguje propojení dítě-rodina-škola a kde je dobře dětem, zaměstnancům i rodičům.

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání 2023/2024

RozhodnutíRozhodnutí

Spolupráce naší základní školy se školami v Tursku, Jinočanech a Tachlovicích startuje

Naše škola uspěla se žádostí o grant na projekt v Operačním programu vzdělávání pro konkurenceschopnost EU. Náš společný projekt nese název: „Spolupráce malých a malotřídních škol ke zvýšení rozmanitosti v jejich pedagogické práci“.

Naše školy mají podobnou velikost, nacházejí se nedaleko Prahy a jsou od 1. do 5. třídy. Již v roce 2008 jsme poprvé připravili plán vzájemné spolupráce, výměny zkušeností a podnětů, společně organizovaných seminářů pro učitele a školních akcí pro děti. Letos se nám konečně podařilo získat grant, který znamená velkou materiální podporu plánovaných aktivit, včetně možnosti částečně vybavit školy potřebnými pomůckami a materiálem.

V pátek 22. března ředitelé partnerských škol v Jinočanech slavnostně podepsali smlouvu o partnerství a ve čtvrtek 3. Května bylo první setkání všech pedagogů v Holubicích a Tursku. Další plánované setkání učitelů proběhne 23.05.2013 u nás ve škole v Chrášťanech. V září 2013 se celý projekt rozjede…

Ranní školní družina je od 7:00 hod ve třídě u paní učitelky Báčové.
Odpolední družina funguje do 16:00 hod.

Základní škola a Mateřská škola Chrášťany
U Školy 41